לוגו עלית דיזיין 13

נווט בוויז

עלית דיזיין, רכסים

077-6707387

לפגישת יעוץ ללא עלות

שעות פתיחה

א'-ה' 08:30-18:00
יום ו' 08:30-14:00

מקלחון

מהם הסוגים של מקלונים ומהם שונים ביניהם?

בבואכם לבחור את זכוכית המקלחון המתאימה לחדר האמבטיה שלכם, רצוי להבין אילו סוגי זכוכית קיימים ומהם המאפיינים המרכזיים של כל סוג. מדוע זה כה חשוב? זכוכית למקלחת לא רק משרתת מטרה פונקציונלית בכך שהיא מכילה את המים בתוך אזור המקלחת שלכם, אלא היא גם תורמת משמעותית לאסתטיקה של חדר האמבטיה ויש שיאמרו שהיא הרהיט הדומיננטי יותר בכל חדר אמבטיה.

כעת ננסה לפרט קצת יותר. זכוכית למקלחת מגיעה בדרך כלל בעוביים משתנים, כאשר שתי האפשרויות הנפוצות ביותר הן 6 מ"מ ו-8 מ"מ. עובי הזכוכית משפיע על החוזק, על העמידות וכל המראה האסתטי הכללי שלה. זכוכית 8 מ"מ נחשבת חזקה ועמידה יותר בהשוואה לזכוכית 6 מ"מ. היא מציע עמידות טובה יותר בפני שבירה ומספקת תחושה משמעותית ויוקרתית למקלחת. מצד שני, זכוכית 6 מ"מ, למרות שהיא עדיין עמידה, היא בעלת מראה מעט קליל יותר, מה שהופך אותה למתאימה לעיצוב מינימליסטי ומלוטש יותר.

בנוסף לעובי, זכוכית המקלחון מגיעה גם במגוון אפשרויות עיצוב וגימורים – כל אחד מהם מציע מראה ותחושה ייחודיים. כך, למשל, זכוכית שקופה היא בחירה פופולרית למדי בשל המשיכה הקלאסית והנצחית שלה, אשר מאפשרת מראה חלק ופתוח בחדר האמבטיה. לעומת זאת, זכוכית חלבית או חרוטה מספקת פרטיות ועדיין מאפשרת מעבר של אור, ובנוסף לכך היא גם מוסיפה אלמנט של אלגנטיות ותחכום.

ניתן גם לשקול אפשרויות של זכוכית עם מרקם או דפוס, כגון זכוכית גשם או זכוכית מחוררת –  הן יכולות להציג אלמנט עיצובי עדין, המספק גם פרטיות וגם עניין ויזואלי. דוגמאות אלו יוצרות משחק יפה של אור וצללים, מה שמשפר את האסתטיקה הכללית של חלל המקלחת.

נציין כי מקלחוני זכוכית ללא מסגרת זכו לפופולריות עצומה בזכות העיצוב המודרני והמינימליסטי שלהם. הם מציעים נוף פתוח וללא הפרעה, מה שגורם לחדר האמבטיה להיראות מרווח ואוורירי יותר. זמינות גם אפשרויות ממוסגרות וממוסגרות למחצה, אשר מציעות אפשרויות עיצוב שונות כדי להתאים להעדפות שונות.

יתרה מכך, התעמקות בפרטים הקטנים, כגון ידיות וצירים, יכולה לשפר עוד יותר את מראה המקלחון. אלה מגיעים במגוון גימורים, כולל כרום, ניקל מוברש, ברונזה משופשפת ועוד, המאפשרים התאמה אישית לעיצוב האמבטיה הכולל.